KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14855025
nr 1485 5025
Bengt Ellis
(1923-2006), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -56. Olja på duk, 59x110 cm, yttermått inklusive ram: 72x122 cm
Bengt Ellis, svensk målare och tecknare född 1923 i Spånga utanför Stockholm, död 2006.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 20:29:04
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
Bengt Ellis
Läs mer om Bengt Ellis